PDA

Zobacz pełną wersję : pytanko o zebry


Maxbest
03-10-2004, 20:54
witam !!!
mam pytanko
po czym poznać który to samiec a która samica w pielęgnicach zebra??

Molly_
03-10-2004, 21:06
Samiczka jest mniejsza i ma pomarańczowe zabarwienie brzucha podczas tarła. Samczyk wiekszy, ma dłuższe płetwy.

Leon
03-22-2004, 13:54
Samiczka jest mniejsza i ma pomarańczowe zabarwienie brzucha podczas tarła
Moja samiczka niemiała zadnych pomarańczowych znaków na ciele, ale wiem o co ci chodzi bo moja kolezanka właśnie takią ma i byłem bardzo zdziwiony ??, natomiast zgadzam się że jest mniejsza od samca :)

mirexone
03-22-2004, 16:39
Do tego co napisali moi przedmowcy dodam jeszcze ze dorosly samiec ma wyrostek tluszczowy na "czole" jezeli mozna to tak nazwac

mirexone
03-22-2004, 16:43
informacje pobrane ze strony http://www.akwarium.mud.pl/pielzebra.html

Samiec jest większy i posiada bardziej wydłużone płetwy grzbietową i odbytową. Dorosły samiec charakteryzuje się guzem tłuszczowym na czole. Dojrzała samica jest zaokrąglona i jej brzuch mieni się na pomarańczowy kolor. U niektórych form hodowlanych brzuch dojrzałej samicy może posiadać tylko niewielkie prześwity koloru pomarańczowego niekiedy tylko pojedyńcze łuski.

masz tam wiecej informacje nie tylko "Dymorfizm"