Zobacz pełną wersję : WODA DO AKWA
daniel_c1
06-29-2004, 15:39
Witam,
czy do akwa można nalać wody mineralnej lub destylowanej??
mineralnej NIGDY! a destylki nawet podobno zaleca się dodać jakaś ilosć do każdej podmiany, ale to ja nie wiem ile....ale do mineralki to pewniak że nie można!
Lord Paszka
06-29-2004, 17:11
mineralnej NIGDY! a destylki nawet podobno zaleca się dodać jakaś ilosć do każdej podmiany, ale to ja nie wiem ile....ale do mineralki to pewniak że nie można!
Prawda. Wodę destylowaną lub demineralizowaną dolewa się do akwarium w celu zmiany jej właściwości chemicznych. Można w ten sposób bezboleśnie ją zmiękczyć i zmniejszyć pH. Co do wody mineralizowanej to stanowczo odradzam.
Srogi_Lord
06-29-2004, 18:03
Mineralna ma ilość jonów powodującą, ze jest ona zbyt aktywna chemicznie, stad zakaz wlewania jej do akwa.
A destylowana ma PH na poziomie 7,0, bo jest chemicznie obojętna i stąd znając PH kranówy, mozna uzyskac odpowiednie PH mieszając.
I nie tylko ph ale i kh,gh i przede wszystkim jeśli kranówa jest zasyfiona azotanami czy metalami to można i trzeba je rozcieńczać.